- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Abdominal Pad
Abdominal Pad
Pioneers in the industry, we offer abdominal sponge / mopping pad ( 25cm x 25cm x 8ply), abdominal sponge / mopping pad non sterile ( 25cm x 25cm x 8ply) and abdominal sponge / mopping pad non sterile ( 30cm x 30cm x 10ply) from India.
Abdominal Sponge / Mopping Pad ( 25cm x 25cm x 8ply)
Product Price: Rs 22 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 200 Piece
Product Details:
| Pad Size | 25cm x 25cm |
| Sterility | Sterile |
| Ply | 8 Ply |
| Material | Cotton |
| Edge Type | Sealed Edge |
| X Ray Detectable | Yes |
| Usage Area | Abdominal |
| Packaging Type | Pouch Pack |
| Color | White |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Abdominal Sponge / Mopping Pad Non Sterile ( 25cm x 25cm x 8ply)
Product Price: Rs 15 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Details:
| Pad Size | 25cm x 25cm |
| Sterility | Non Sterile |
| Ply | 8 Ply |
| Material | Cotton |
| Edge Type | Sealed Edge |
| X Ray Detectable | Yes |
| Usage Area | Abdominal |
| Packaging Type | Pouch Pack |
| Color | White |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Abdominal Sponge / Mopping Pad Non Sterile ( 30cm x 30cm x 10ply)
Product Price: Rs 18 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Details:
| Pad Size | 30cm x 30cm |
| Sterility | Non Sterile |
| Ply | 10Ply |
| Material | Cotton |
| Edge Type | Sealed Edge |
| X Ray Detectable | Yes |
| Usage Area | Abdominal |
| Packaging Type | Pouch Pack |
| Color | White |
Yes! I am InterestedRequest A Callback